Bezpośrednie połączenia z Polski do Stambułu!

Z Polski do Stambułu możemy lecieć zarówno bezpośrednio, jak i z przesiadką. O tym, jak będzie wyglądała nasza podróż, decyduje linia lotnicza, termin lotu oraz to, w jakim mieście rozpoczynamy swoją podróż. Zatem jakie bezpośrednie połączenia z Polski do Stambułu oferują przewoźnicy?

Bezpośrednie połączenia z Polski do Stambułu.

Bezpośrednie loty do Stambułu odbywają się z Warszawy. Oferują je Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Turkish Airlines. Przelot trwa wówczas około trzech godzin. Takich przelotów jest niestety o wiele mniej niż lotów z przesiadkami. Wiążą się one również z odpowiednio wyższymi cenami biletów.

 

bezpośrednie połączenia z Polski do Stambułu
bezpośrednie połączenia z Polski do Stambułu

Loty do Stambułu z przesiadką.

Tego typu połączenia będzie nam łatwiej wyszukać. Z przesiadką możemy polecieć liniami Lufthansa, KLM oraz PLL LOT oraz Ukraine International Airlines – jeżeli przelot zaczynamy w innym mieście niż Warszawa. Przeważnie na przesiadkę czeka się kilka godzin, jednak czasami zdarza się, że na lotnisku musimy spędzić nawet pół doby. Rezerwując bilet lotniczy mamy wgląd w to, jak długo będziemy czekali na przesiadkę. Zatem możemy już wtedy zaplanować, jak spożytkować nasz wolny czas.

Bilet to jednak nie wszystko.

Polscy turyści planujący pobyt w Turcji muszą liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów w postaci wizy. Obecnie wiąże się to z wydatkiem rzędu 35 USD. Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze niedawno turecki rząd miał w planach całkowite jej zniesienie dla Polaków. Tymczasem koszt jej wyrobienia uległ drastycznej podwyżce o około 75%, z 20 USD do wspomnianych 35 USD. Należy pamiętać, że wiza jest ważna przez okres 180 dni, z zastrzeżeniem, że na terenie Turcji pobyt nie może przekraczać 90 dni. Niniejsza wiza obejmuje wielokrotny wjazd.

O wizę można ubiegać się za pośrednictwem strony internetowej www.evisa.gov.tr/pl/. Konieczne jest podanie danych paszportowych, daty planowanego przyjazdu do Turcji i oczywiście uiszczenie opłaty. E-wizę należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. Inną alternatywą jest ubieganie się o wizę po przylocie do Turcji. Do tej pory opcja ta była droższa niż wypełnienie e-wizy drogą online. Obecnie nie wiadomo, czy tzw. ”wiza lotniskowa” również podrożała.

Warto jednak pamiętać, że odkładanie zakupu wizy do przybycia na lotnisko obarczone jest ryzykiem. Jeśli bowiem z jakiegoś powodu otrzymamy decyzję odmowną po przylocie do Turcji, może to całkowicie popsuć nasze plany urlopowe, a tego chyba nie chcemy.

 

Bezpośrednie loty do Stambułu z Polski pozwalają na szybkie znalezienie się w tym magicznym mieście. Jak powszechnie wiadomo, położonego na styku dwóch kontynentów. Jeśli chcesz poszukać więcej informacji na temat lotów do Stambułu, koniecznie zajrzyj na naszą stronę.