Lotnisko Sabiha Gökçen – dojazd do centrum Stambułu

Lotnisko Sabiha Gökçen jest położone około 20 km od centrum Stambułu. Znajduje się w azjatyckiej części miasta. Dojazd do miasta jest prosty i nie powinien zająć więcej niż około godziny. Jeśli miejscem naszego lądowania jest lotnisko Sabiha Gökçen, dojazd do centrum którym środkiem transportu najlepiej będzie wybrać?

Dojazd autobusem

Wiele osób decyduje się na dojazd z lotniska Sabiha Gökçen do centrum autobusem. W zależności od linii trasa zajmie od 30 do 70 minut.

E-3 – linia zaczyna kurs na lotnisku i kończy przy przystanku metra 4. Levent, linii M2. Zależnie od korków droga powinna zająć około godziny.
E-9 – autobus rusza z lotniska i kończy kurs w porcie Bostancı. To dobra propozycja dla osób, które swojej podróży nie kończą w Stambule, ale chcą popłynąć promem, np. do Kabataş. Droga potrwa między 30 a 50 minut.
E-10 – trasa rozpoczyna się na lotnisku, a kończy w porcie Kadıköy, we wschodnim Stambule. Tam można przesiąść się na prom lub na pociąg, m.in. do Ankary lub Teheranu. Trasa zajmuje ok. 35-50 minut.

Lotnisko Sabiha Gökçen – dojazd do centrum Stambułu taksówką

Chcąc dojechać z lotniska do centrum Stambułu, wiele osób decyduje się wziąć taksówkę. Trasa, w zależności od korków, potrwa niecałą godzinę. Taksówki stoją przed terminalem, a ze względu na ich ilość nie musimy obawiać się sytuacji, w której zabrakłoby ich dla podróżujących. Za transport zapłacimy między 60 a 90 TRY. Jest to wprawdzie najwygodniejszy środek transportu, ponieważ dostaniemy się nim pod każde wskazane miejsce, lecz jest jednocześnie najdroższym sposobem na dostanie się na nocleg.

Dojazd busem

Kolejną propozycją dla szukających transportu z lotniska Sabiha Gökçen do centrum Stambułu są prywatne busy. Cena za osobę wyniesie ok. 15 TRY. To niedrogi i również często wybierany środek komunikacji.

Chcąc dostać się z lotniska Sabiha Gökçen do centrum Stambułu, mamy dużo możliwości wyboru transportu. Na szczęście odległość do centrum jest na tyle niewielka, że można dotrzeć do niego sprawnie, szybko i niedrogo. Zatem – przyjemnej podróży!