Kiedy lecieć do Stambułu?

Nie bez powodu mawia się, że wyjazd na wakacje będzie udany pod jednym warunkiem – gdy sprzyjać zechce nam pogoda. Jednak podczas zamawiania biletów na loty do Stambułu warto wiedzieć też, jakie inne czynniki mogą wpłynąć na to, jak przebiegnie nasz wyjazd. Dziś skupimy się więc na terminie wymarzonych wakacji i odpowiemy na pytanie – kiedy lecieć do Stambułu?

Kiedy lecieć do Stambułu?

Wybierając termin swojego urlopu, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. I nie jest to tylko kwestia ładnej pogody. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy czas naszego wyjazdu nie zbiegnie się z gorącym sezonem turystycznym w Stambule. Najwięcej osób przyjeżdża tam oczywiście od czerwca do sierpnia, a więc wtedy, gdy pogoda osiąga swoje maksymalne temperatury powietrza, a na niebie możemy spodziewać się mało chmur, a dużo słońca. Chcąc trafić na dobrą pogodę, nie musimy wcale być skazani na ciągle przeciskanie się przez tłumy innych zwiedzających.

Kiedy lecieć do Stambułu?
Photo credit: Maks Karochkin via VisualHunt.com / CC BY

Na dobrą pogodę w Stambule możemy liczyć już od maja do października. Jeśli więc możemy wziąć urlop już wiosną lub dopiero po największym turystycznym oblężeniu, jesienią, nie powinniśmy żałować tego rozwiązania.

Klimat w Turcji

W Turcji możemy liczyć na słoneczną pogodę przez pół roku – od maja do października. Wówczas temperatura osiąga ok. 25 st. C, a woda zachęca do kąpieli. Przyjemny będzie rejs po Bosforze – wiosną i wczesną jesienią wiatr nie wieje jeszcze mocno, a dzięki temu nie zmarzniemy na pokładzie statku. Woda w morzu też będzie na tyle ciepła, że z przyjemnością się w niej wykąpiemy. Od listopada do kwietnia pogoda staje się nieco bardziej kapryśna, jednak temperatura krąży wokół kilkunastu stopni C.

Wybierając termin wycieczki do Stambułu pamiętajmy, że taka wycieczka nie będzie skupiała się na wylegiwaniu się na słonecznych plażach, ale na zwiedzaniu – do tego pięknego miasta Turcji wybieramy się głównie po to, aby zwiedzać. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie atrakcje dla dzieci oferuje Stambuł, koniecznie poczytaj o nich na naszej stronie. Więcej o lotach do Stambułu dowiesz się również z naszej podstrony.