Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Stambułu

Z Polski o wiele łatwiej jest dolecieć do Stambułu z przesiadką niż znaleźć się w nim lecąc bezpośrednio. Dziś chcemy odpowiedzieć na pytanie, które linie lotnicze latają oferują bezpośrednie loty do Stambułu.

Z Polski do bezpośrednio do Stambułu możemy polecieć z Warszawy. Niestety loty bezpośrednie prowadzą tylko dwie linie: LOT i Turkish Airlines.

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Stambułu

LOT – Polskie Linie Lotnicze LOT, czyli nasz rodzimy przewoźnik. Jego główną bazą jest warszawskie Okęcie, ale startuje i ląduje również na innych lotniskach w naszym kraju – w tym w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Jeśli loty do Stambułu zaczynają się w innym polskim mieście już Warszawa, to czeka nas przesiadka w stolicy i i tak dopiero stamtąd odlecimy bezpośrednio do Turcji. Lot trwa w przybliżeniu 2,5 godz. W cenie przelotu zawiera się jedynie bagaż podręczny.

 

bezpośrednie loty do stambułu
Photo credit: ltbaspotter – Bulent Kavakkoru/SpotTR via VisualHunt.com / CC BY-SA

 

Turkish Airlines – turecka linia lotnicza. Dzięki Turkish Airlines dolecimy do Stambułu podobnie jak z PLL LOT. Różnicą jest jedynie fakt, że w cenie lotu zawarty jest bagaż rejestrowany.

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Stambułu z Polski zawsze lądują na lotnisku Stambuł-Atatürk. A jeśli chcesz wiedzieć, co ciekawego robić w Stambule, koniecznie przeczytaj artykuł.