Lotniska z bezpośrednimi połączeniami do Stambułu

Wiadomo, że łatwiej jest nam latać bezpośrednio niż z przesiadkami. Nie musimy tracić wtedy czasu na przesiadki – często jest to bowiem cenny czas zabrany z urlopu. Do Stambułu możemy polecieć z Polski bezpośrednio. Jakie lotniska na to pozwalają?

Bezpośrednie loty do Stambułu z Polski oferują dwie linie lotnicze – PLL LOT oraz Turkish Airlines. A z którego lotniska możemy polecieć bezpośrednio do Stambułu?

Lotniska z bezpośrednimi połączeniami do Stambułu

Z Polski bezpośrednio możemy polecieć do Stambułu jedynie z Lotniska Chopina na Okęciu. To warszawski port lotniczy, główna baza Polskich Linii Lotniczych. To także z Okęcia startują samoloty linii Turkish Airlines. Jeśli będziemy lecieli z innego miasta w Polsce, na pewno czeka nas przesiadka w Warszawie.

lotniska
Photo credit: Kuba Bożanowski via Visualhunt / CC BY

Lotnisko Chopina (Okęcie) – informacje

Co warto wiedzieć na temat tego lotniska? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że choć nosi nazwisko słynnego kompozytora, to i tak większość osób mówi potocznie, że wylatuje z Okęcia. Nazwa ta wzięła się od nazwy osiedla Okęcie (w warszawskiej dzielnicy Włochy), na którym położony jest port lotniczy. Poza tym jest ono położone bardzo blisko centrum – zaledwie 8 km od niego. Droga z miasta w kierunku lotniska nie jest więc kłopotliwa, można dojechać do niego nawet komunikacją miejską.

Jeśli chcesz przeczytać więcej i dowiedzieć się, jak znaleźć tanie loty do Stambułu, koniecznie przeczytaj artykuł na ten temat.