Loty do Stambułu z Polski. Co warto wiedzieć?

Loty do Stambułu z Polski są obecnie powszechnie dostępne. Wybierając się do tego pełnego kontrastów miasta możemy wybrać loty bezpośrednie lub z przesiadką. A co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tych przelotów?

Wiza do Turcji

Obecnie, aby przebywać w Turcji, nie potrzebujemy naklejki w paszporcie. Wiza nadal jest jednak potrzebna. Jak wygląda kwestia otrzymania wizy?

Po pierwsze musimy wiedzieć, że wizę możemy otrzymać na cztery sposoby:

  • online – poprzez stronę www.evisa.gov.tr,
  • w konsulacie,
  • na lotnisku (specjalnych kioskach),
  • wykupując wycieczkę poprzez biuro podróży.

W zależności od tego, w jaki sposób ubiegamy się o wizę, jej cena może się trochę różnić. Najkorzystniejszą opcją jest kupno wizy przez internet – zapłacimy wówczas ok. 15 Euro, więc w przeliczeniu blisko 60 zł. Z kolei kupując wizę w konsulacie zapłacimy już ok. 250 zł, co kilkakrotnie przewyższa cenę takiej samej wizy kupowanej online. Jeśli jednak pewniej czujemy się przy okienku niż przez ekranem komputera, warto skorzystać z tej możliwości. Wiza upoważnia do 90 dni pobytu w Turcji.

loty do Stambułu
Photo credit: Nawarona via VisualHunt.com / CC BY

Loty do Turcji – co jest potrzebne?

Oprócz wizy po przylocie do Turcji zostaniemy poproszeni o pokazanie paszportu. Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy ważność dokumentu – według obowiązujących przepisów musi on być ważny przez pół roku od momentu rozpoczęcia pobytu w Turcji. Jeśli więc Wasze paszporty niebawem stracą wartość, koniecznie sprawdźcie, czy nie musicie wyrobić nowych przed wylotem!

Loty do Stambułu z Polski – przydatne informacje

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przelotów do tego magicznego miasta, koniecznie zajrzyj na naszą stronę poświęconą lotom do Stambułu. Możesz też przeczytać o bezpośrednich połączeniach z Polski do Stambułu.