Muzyczny lipiec w Stambule

Spędzacie wakacje w Stambule, zwiedzacie miasto lub przylecieliście z wizytą i szukacie pomysłu na poznawanie miasta nie tylko od strony zabytków? Sprawdźcie jak żyją mieszkańcy, gdzie chodzą i co robią w wolnym czasie. Stambuł to miasto nieskończonej ilości rozrywek, wydarzeń kulturalnych i wiele ciekawych festiwali muzycznych. Warto wykorzystać okazję i wybrać się choćby na jeden z nich!

Wielbiciele muzyki na żywo, koncertów zagranicznych gwiazd mają niesamowite szczęście. W lipcu Stambuł staje się stolicą muzyki. Organizowane są festiwale muzyczne i wiele ciekawych koncertów, których nie można przegapić.

Rozpoczął się Stambulski Festiwal Jazzowy, który potrwa do 25.lipca. Ponad 200 muzyków z Turcji i zagranicy wystąpi na niemalże 50 koncertach. Program obfitować będzie w  koncerty muzyki jazzowej, funku, bluesa, muzyki światowej i rocka. Wystąpią m.in.: Nile Rodgers z grupą CHIC, Damon Albarn + The Orchestra of Syrian Musicians + Goście, Kamasi Washington, Laura Mvula, Ernest Ranglin, Hugh Coltman, Vintage Trouble, i Gregory Porter. Ponadto w tym roku po raz pierwszy przygotowano występy i warsztaty tylko dla dzieci. Wasze pociechy z całą pewnością nie będą się nudzić.

W ramach 23. Stambulskiego Festiwalu Jazzowego można wybrać się na koncert Joss Stone. Niezwykle charyzmatyczna artystka, nazywana współczesną Arethą Franklin, to jeden z najsilniejszych głosów spośród brytyjskich gwiazd. Zdecydowanie nie można zaprzepaścić szansy zobaczenia występu Joss Stone na żywo. Artystka wystapi 23.lipca o godzinie 19:00 w KüçükÇiftlik Park

Joss Stone fot. http://www.theguideistanbul.com/event/istanbul-jazz-festival-2016
Joss Stone fot. http://www.theguideistanbul.com/event/istanbul-jazz-festival-2016

Równie interesującym wydarzeniem zapowiada się być One Love Festival.  Jeśli nie masz planów na 17.lipca Jednodniowy festiwal jest po raz kolejny organizowany przez Pozitif Live. Wszystkie koncerty będą odbywać się w północnej części miasta, w Parkorman. To miejsce idealne do słuchania muzyki na żywo z dala od centrum Stambułu.Wystąpią takie gwiazdy jak: Two Door Cinema Club, SBTRKT (dj), Django Django, Balthazar, Arthur Beatrice, HVOB, Sofi Tukker, Klangkarussell (dj), Butch, Ben Pearce, Kalben, Umut Adan, Cervus, Alican, İlker Aksungar, Men with a Plan, Akın Sevgör, Shangri-La i dj z Radyo Eksen. Bilety można kupić przez stronę Biletix.

Lipiec w Stambule to jednocześnie pojedyncze koncerty do wyboru. Warto zacząć od Skunk Anansie z jej zespołem Britrock (21.lipca), Muse (26.lipca) czy Damien’a Rice’a (29.lipca).

Koncerty to  dobry powód, żeby sprawdzić oferty na bilety lotnicze z Polski do Stambułu.

Damien Rice fot. https://flic.kr/p/pW21n9  CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Damien Rice fot. https://flic.kr/p/pW21n9 CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/