Zwiedzanie Stambułu

Planujesz podróż do Stambułu i nie wiesz, co tam na Ciebie czeka? Bez obaw! Stambuł ma do zaoferowania tak wiele, że nawet nie będąc przygotowanym do wizyty w tym niezwykłym mieście, nie sposób się w nim nudzić. Zwiedzanie Stambułu jest bowiem jedną z najciekawszych aktywności, jaką możesz tu podjąć.

Hagia Sophia, Stambuł, Turcja, zwiedzanie Stambułu
Hagia Sophia, Stambuł, Turcja / fot. http://www.flickr.com/photos/deepphoto/

Ze względu na długą historię, w tym mieście niemal na każdym kroku można napotkać, zachwycające bogactwem formy i dokładnością wykonania, zapierające dech w piersiach zabytki. Punktami obowiązkowymi każdej wycieczki są tu Kościół Mądrości Bożej, czyli Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi czy Pałac Dolmabahçe, które przypominają turystom o świetności dawnego Konstantynopola.

Jednak zwiedzanie Stambułu to nie tylko światowej klasy zabytki. Charakterystyczną atmosferę tego miasta tworzą także miejsca takie jak Wielki Bazar i Bazar Egipski, gdzie obcować można z kulturą Bliskiego Wschodu. Z kolei Muzeum Mozaiki, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Morskie i wiele innych, przybliżą barwną przeszłość Stambułu.

Bez względu, na którą porę roku wykupisz bilety lotnicze do Stambułu, świetną zabawę zagwarantują Ci także liczne festiwale i imprezy kulturalne, między innymi Festiwal Tulipanów, Festiwal Teatralny czy Biennale.